Liittovaltuusto 2016-2017

Liittovaltuuston puheenjohtaja Pentti Mäkinen, Keski-Suomi
2. varapuheenjohtaja Pasi Karttunen, Uusimaa
3. varapuheenjohtaja Mari Tuomaala, Lappi

 

Helsinki

Kirsi Niemelä
Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikkakunta: Helsinki
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jarno Hämäläinen, Erkki Sinisalo, Hannu Latva-pietilä

 

Uusimaa

Pasi Karttunen
Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikkakunta: Hyvinkää
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Sanna Sipola, Jouni Määttä, Emmi Kojola

Reija Mettovaara
Ammatti: hioja, Työpaikkakunta: Raasepori
Henkilökohtaiset varajäsenet: Hannu Huttunen, Jarmo Partanen, Jukka Peippo

Esa Salminen
Ammatti: ups-asentaja
Työpaikkakunta:  Espoo
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tero Suominen, Minna Forsman, Sari Kinisjärvi

 

Varsinais-Suomi

Satu Heijari

Ammatti: pintakäsittelijä
Työpaikkakunta: Uusikaupunki
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tuula Mäki-Arvela, Tomi Koskiranta, Leelo Raamat

Heikki Lindgren

Ammatti: hitsaaja
Työpaikkakunta: Turku
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Markku Hakanen, Antti Tammelin, Johanna Alanko

Harri Seesranta

Ammatti: putkiasentaja
Työpaikkakunta: Turku
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jani Pöllä, Anu Talja, Esa Sainio

Anne-Mari Toikka

Ammatti: vaihetyöntekijä
Työpaikkakunta: Somero
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Susanna Kiukainen,Merja Viljamaa, Erno Kaitala

Satakunta

Mari Raikisto
Ammatti: vaihetyöntekijä
Työpaikkakunta: Luvia
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Marko Iltanen, Sanna Bordi, Sami Paavilainen

Janne Vainio

Ammatti: työpaikan yhdysmies
Työpaikkakunta: Eurajoki
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Hannu Nurmela, Marjatta Kaiku, Markku Sievers
Vesa Vuorenmaa

Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikkakunta: Kankaanpää
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Petri Ahokangas, Juhani Mäkiranta, Helvi Sairanen

 

Häme

Jarkko Jokinen

Ammatti: koestaja
Työpaikkakunta: Lahti
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Marko Schroderus, Sami Grönlund, Pekka Kakko

Vesa Niininen

Ammatti: koneistaja
Työpaikkakunta: Forssa
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Timo Kerkkonen, Heikki Seppälä, Markus Heinämäki

Kalevi Valonen

Ammatti: koneistaja
Työpaikkakunta: Nastola
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Antti Walther, Toni Vehmola, Keijo Peltola

 

Pirkanmaa

Jari Kaihlamäki

Ammatti: kokoonpanoasentaja
Työpaikkakunta: Sastamala
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jarkko Mäkipää, Jari Kairajärvi, Vesa Valtonen

Mika Ovaskainen

Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikkakunta: Nokia
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tommi Suvela, Marja-Leena Huitula, Vesa Pohjalainen

Mikko Virolainen

Ammatti: tarkastaja
Työpaikkakunta: Akaa
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Antti Maijala, Pasi Tallila, Timo Anttila

 

Kaakkois-Suomi

Olli-Pekka Kristiansson

Ammatti: koneasentaja
Työpaikkakunta: Savonlinna
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Rauno Asikainen, Jani Lauanne, Pentti Issakainen

Ari Kunttu

Ammatti: asentaja
Työpaikkakunta: Kouvola
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Lari Haikonen, Toni Kailio, Heikki Kuutti

Niina Malm

Ammatti: lastaaja
Työpaikkakunta: Imatra
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Sakari Muhonen, Mikko Seppälä, Ari Kosonen

 

Savo-Karjala

Mika Kolehmainen

Ammatti: valimotyöntekijä
Työpaikkakunta: Iisalmi
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tapio Maksimainen, Veijo Tirkkonen, Ari Häkkinen

Miia Soininen

Ammatti: tarkastaja
Työpaikkakunta: Leppävirta
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Veli Pulliainen, Pekka Voutilainen, Joni Pitkänen

 

Keski-Suomi

Arto Liikanen

Ammatti: metallimies
Työpaikkakunta: Muurame
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tuomo Liukkunen, Ville Kivimäki, Aimo Äikäs

Pentti Mäkinen

Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikkakunta: Jyväskylä
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Mervi Hokkanen, Tarmo Pekonen, Sanna Paatelainen

 

Vaasa

Kairi Alanko

Ammatti: varaston työntekijä
Työpaikkakunta: Kurikka
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Markku Setälä, Kalevi Mäntykoski, Sami Lyyski

Heimo Niemi

Ammatti:  tavaran vastaanottaja
Työpaikkakunta: Kurikka
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Raimo Aittoniemi, Tapio Pajula, Vesa Autio

Petri Partanen

Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikkakunta: Kokkola
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Esko Viitasaari, Vesa-Matti Räisälä, Jukka-Pekka Tunkkari

Ari Rintala

Ammatti: työsuojeluvaltuutettu
Työpaikkakunta: Vaasa
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Matti Latvakoski, Janne Koskimäki, Teuvo Viitasaari

 

Oulu

Jari Männikkö

Ammatti: kalibrointityöntekijä
Työpaikkakunta: Sievi
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Keijo Alahuhtala, Pentti Haapaniemi, Tuula Jokelainen

Tarmo Tyni

Ammatti: hitsaaja
Työpaikkakunta: Taivalkoski
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Kaisa Telekäinen, Reijo Hildén, Kari Ylikangas

 

Lappi

Mari Tuomaala

Ammatti: materiaalinsiirron valvoja
Työpaikkakunta: Tornio
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Päivi Eskola, Jani Kurtti, Tiina Elkki

 

Auto- ja konealat

Petteri Männistö

Ammatti: asentaja
Työpaikkakunta: Kokkola
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jarkko Rantanen, Olli Koivuniemi, Sandra Roos

Tenho Vehmas

Ammatti: raskaskalustoasentaja
Työpaikkakunta: Hämeenlinna
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Marko Vaara, Vesa Nurmi, Jere Lehto

 

Kaivosala

Teppo Kulo

Ammatti: kunnossapitoasentaja
Työpaikkakunta: Sastamala
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Asko Torssonen, Ari Kukkurainen, Emma Tolonen

 

Jalometalliala

Marja Karjalainen

Ammatti: tuotantotyöntekijä
Työpaikkakunta: Hämeenlinna
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jari Palken, Minna Polvela, Harri Koivunen

 

Ruotsinkielinen

Karita Pihlström

Ammatti: kaivertaja
Työpaikkakunta: Tammisaari
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Sari Yliaho, Tommy Holmblad, Erik Enholm