Liittohallitus 2016-2017

Riku Aalto, puheenjohtaja, Metallityöväen Liitto
Puhelin: 020 77 41000, Sähköposti: riku.aalto@metalliliitto.fi
Henkilökohtaiset varajäsenet: Ilkka Jutila, Olli-Pekka Kristiansson, Markku Nikki

Tapio Kuhmonen
Ammattiosasto: Helsingin Hissityöntekijät ao. 128
Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikka: Kone Hissit Oy
Työpaikkakunta: Helsinki
Puhelin: 040 502 4323
Sähköposti: tapio.kuhmonen@kone.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Pekka Hynynen, Jouni Holopainen, Jani Riikonen

Janne Laulumaa
Ammattiosasto: Turun Metalli- ja Telakkatyöväen ao. 1
Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikka: Teleste Oyj
Työpaikkakunta: Kaarina
Puhelin: 040 590 6878
Sähköposti: janne.laulumaa@teleste.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Heikki Lindgren, Jouni Ojala, Henna Heinonen

Jyrki Levonen
Ammattiosasto: Porin metallitehtaan työväen ao. 122
Ammatti: pääluottamusmies
Työpaikka: Pori
Työpaikkakunta: Luvata Pori Oy
Puhelin: 040 543 4321
Sähköposti: jyrki.levonen@luvata.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Kari Poutanen, Juha Virta, Mika Rostedt

Jukka Vuorela
Ammattiosasto: Riihimäen metallityöväen ao. 103
Ammatti:  tarkastaja
Työpaikka: Kumera Drives Oy
Työpaikkakunta: Riihimäki
Puhelin: 040 720 5562
Sähköposti: jukka.vuorela@kumera.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jussi Rantanen, Jarmo Forss, Ari Pihlajamäki

Raimo Karppinen
Ammattiosasto: Lappeenrannan teletyöntekijäin ao. 188
Ammatti:  Tietoliikenneasentaja
Työpaikka: Relacom Finland Oy
Työpaikkakunta: Lappeenranta
Puhelin: 0400 557 437
Sähköposti: raimo.karppinen@fi.relacom.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Ari Nurmela, Allan Kemiläinen, Jari Aranko

Hannu Koistinen
Ammattiosasto: Joensuun Metallityöväen ao. 59
Ammatti:  koneasentaja
Työpaikka: John Deere Forestry Oy
Työpaikkakunta: Joensuu
Puhelin: 040 547 3124
Sähköposti: koistinenhp@gmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Heikki Tsupari, Juha Pakarinen, Voitto Mansikkamäki

Kari Niininen
Ammattiosasto: Karhulan metallityöväen ao. 13
Ammatti:  pääluottamusmies
Työpaikka: Konecranes Finland Oy
Työpaikkakunta: Kotka
Puhelin: 040 595 4579
Sähköposti: kari.niininen@konecranes.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Heli Miettinen, Pauli Riekkinen, Ari Laamanen

Pirkko Valtanen
Ammattiosasto: Raahen metallityöväen ao. 55
Ammatti:  elektroniikkatyöntekijä
Työpaikka: PKC Elektronics Oy
Työpaikkakunta: Raahe
Puhelin: 040 305 3233
Sähköposti: pirkko.valtanen@pkcgroup.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Antti Leinonen, Heikki Ahtimaa, Kimmo Loukusa

Heidi Koivisto
Ammattiosasto: Ikaalisten Metallityöväen ao. 340
Ammatti:  elektroniikkatyöntekijä
Työpaikka: Kyrel Oy
Työpaikkakunta: Kyröskoski
Puhelin: 044 020 7423
Sähköposti: koivisto.h@gmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jari Roslöf, Petri Kallio, Pirjo Pesonen

Mika Lindblad
Ammattiosasto: Helsingin Autokorjaajat ao. 337
Ammatti:  autosähköasentaja
Työpaikka: VV-Autotalot Oy
Työpaikkakunta: Helsinki
Puhelin: 040 592 9009
Sähköposti: mika.lindblad@gmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Harri Valkonen, Pasi Lattunen, Risto Karhu

Mathias Pukkila
Ammattiosasto: Ylihärmän metallityöväen ao. 214
Ammatti:  Pääluottamusmies
Työpaikka: MSK Cabins Oy
Työpaikkakunta: Ylihärmä
Puhelin: 050 439 7513
Sähköposti: mathias.pukkila@msk.fi
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tapio Ruostetoja, Jukka Suomela, Michael Jokiranta

Peter Sjökvist
Ammattiosasto: Närpiön Metallityöväen ao. 274
Ammatti: huvudförtroendeman
Työpaikka: Närko Ab
Työpaikkakunta: Närpes
Puhelin: 0400 181 878
Sähköposti: fortroendeman@narko.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Bo Vilander, Kim Virkama, Daniel Hannus